Facebook - Liberec mě baví

LIBEREC | Miss Liberec Open 2014 | Hlasujte pro Miss internet CERBEROS

fotograf: Vladimír Labaj
 

Dívka č. 1 KRISTINA BERGMANOVÁ

Věk:18
Město / obec:Česká Lípa
Oblíbená kniha:Malý princ, tuto knížku čtu již od mala. Teprve postupem času jsem pochopila, kolik skrytých významů se v ní skrývá.
Oblíbený film:Nemám moc času na filmy, ale Velkého Gatsbyho jsem si nenechala ujít ani v kině a viděla jsem ho snad 10x. Miluji atmosféru té doby.
Osobnost, kterou obdivuji:Tyra Banks - dokáže být v tomto světě modelingu sama sebou.
Životní cíl:Cestovat, být spokojená, mít zdravou rodinu a užívat života, co to půjde!
Ideální místo k odpočinku:Někde daleko od lidí, nejlépe u moře na pláži.
Oblíbené jídlo:Lasagne a indická kuchyně.
Motto:Život je pes, a proto žít je psina.
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Mé jméno je Kristina a pocházím z České Lípy, kde jsem se taky před 18 lety narodila. Již 3. rokem zde studuji gymnázium a po maturitě se chystám pokračovat na Karlovu univerzitu. Mezi mé koníčky patří všeobecně sport a tanec. Už od svých 7 let pochoduji jako mažoretka a poslední 2 roky trénuji ty nejmenší prcky.

Hlavní pilíře mého života jsou hlavně rodina a přátelé, bez kterých bych nebyla. Jak už jsem uvedla, mám ráda děti, a tak ani o prázdninách si nedám pokoj a jezdím na tábory jako vedoucí. Baví mě móda, cestování a poznávat nové lidi a příležitosti.

Dívka č. 2 MICHAELA MINAŘÍKOVÁ

Věk:23
Město / obec:Český Dub
Oblíbený film:česká komedie Účastníci zájezdu
Ideální místo k odpočinku:U babičky a jejich skvělých langošů.
Motto:Vivere militare est, aneb Život je boj.
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Narodila jsem se v Hradci Králové, odkud je moje mamka, ale většinu dětství jsem prožila na jižní Moravě, odkud pochází zase táta. Nakonec se celá rodina přestěhovala zpět do Čech, ale tentokrát na sever do Liberce. Již od malička mě bavil sport, proto jsem se dlouhá léta věnovala basketbalu. Můžu říct, že to byly jedny z nejkrásnějších časů v mém životě. Po státnicích, které mě letos čekají, bych ráda pokračovala ve studiu na VŠ hotelové a v budoucnu bych se ráda uplatnila v tomto oboru.

Volný čas nejraději trávím se svými přáteli. Mám ráda zábavu, kulturu, hudbu, cestování, a protože jsem napůl Moravačka, tak také víno. Ráda se odreagovávám u knížek Barbary Nesvadbové, anebo sledováním seriálu Sexu ve městě, který mě asi nikdy neomrzí.

Dívka č. 3 SIMONA ADÁMKOVÁ

Věk:18
Město / obec:Jablonec nad Nisou
Motto:Žít s vášní.
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Jmenuji se Simona Adámková a narodila jsem se před 18 lety v Jablonci nad Nisou. Studuji již třetím rokem Vyšší odbornou školu mezinárodního obchodu a obchodní akademie, též v Jablonci nad Nisou. Mezi mé koníčky patří fitness a kreslení. Ráda svůj čas trávím s kamarády, rodinou a mým přítelem.

O sobě si myslím, že jsem spolehlivá, usměvavá, přátelská, svědomitá, ale taky náladová. Ráda pomáhám lidem a umím se vcítit do jejich problémů. Nesnáším falešné lidi a pomluvy. Moje oblíbená kniha je Miluj svůj život. Tato kniha vede k pozitivnímu myšlení, pomůže se dívat na svět lepšíma očima. Z této knihy jsem si vzala hodně a hlavně to, že myšlenky přinášejí věci. Mezi můj oblíbený film patří The Great Gatsby (Velký Gatsby). Nejen, že ve filmu hraje úchvatný Leonardo Di Caprio, ale mimo to, je výborně zpracovaný s moderními písničkami. Vsadím se, že když tento film zkouknete, tak Vám ještě dlouho zůstane v paměti!

Osobností, kterou nejvíce obdivuji, je Angelina Jolie. Je to pro mě ta nejkrásnější sexy ženská, která hrála ve filmu Lara Croft, který zbožňuji do teď. Mimo to - má i dobré srdce, což je to nejdůležitější. Můj životní cíl je mít práci, která mě bude naplňovat, pocit štěstí a hlavně zdraví pro mou rodinu s minimálně dvěma dětmi a blízké. Ideální místo k odpočinku je postel s mojí druhou polovičkou. Svíčková! To je moje nejoblíbenější jídlo už od mala, tu nikdy neodmítnu.

Dívka č. 4 MICHAELA KUTÍLKOVÁ

Věk:21
Město / obec:Liberec
Motto:Nechci, aby mé myšlenky ovládaly mé činy, nýbrž mé činy ovládaly myšlenky.
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Jmenuji se Michaela Kutílková a je mi 21 let. Narodila jsem se v Pardubicích a pocházím z Hradce Králové, kde žije má rodina. Do Liberce jsem se vydala za vzděláním, kde již třetím rokem studuji obor Rekreologie na Technické univerzitě. Pokud vše vyjde, jak má, tak mě v letošním roce čekají státní závěrečné zkoušky a přijímací řízení na navazující magisterské studium.

Narodila jsem se ve znamení panny, což o mně dost vypovídá. Charakterizovala bych se jako milá, cílevědomá, přátelská holku, co má ráda tanec a sport v jakékoliv podobě. V létě ráda bruslím, chodím na procházky, v zimě se naopak věnuji snowboardingu. Ráda vařím a peču dobroty. V neposlední řadě bych chtěla zmínit svou rodinu, která je pro mě nade vše.

Mezi mé nejoblíbenější knihy patří Harry Potter a Poselství od protinožců. U Harryho jsem vyrůstala a netrpělivě čekala na každý další díl, který dostanu pod stromeček, zatímco Poselství od protinožců jsem objevila nedávno.

Pokud jde o filmy, nejraději sleduji romantické komedie. Mezi mé nejoblíbenější patří Zápisník jedné lásky, P. S. miluji tě nebo Kamarád taky rád. Proč? Podívejte se na obsazení hlavních herců :-)

Mým velkým vzorem je paní Olga Havlová, protože nikdy nepřestala stát po boku svého manžela, jak v dobrém, tak i zlém. Zároveň ji obdivuji za její nadační činnost.

Mezi mé životní cíle patří řádné dostudování vysoké školy, získání dobré pracovní pozice a finanční nezávislost. Dále bych chtěla mít plnohodnotnou, spokojenou a zdravou rodinu. Svůj život si chci především užít a ne jen prožít.

Ideální místo k odpočinku? Už od malička jezdím s tátou na naši chalupu v Orlických horách. Nic se nevyrovná letnímu ránu na verandě, kdy se do vás opírají sluneční paprsky, okolo voní les a čerstvě uvařená káva.

Mezi má nejoblíbenější jídla patří špagety na milion způsobů a lečo. Takto se mi zúžil seznam oblíbených jídel poté, co jsem začala bydlet v Liberci. Nerada vařím pouze sama pro sebe. Ovšem když se vrátím domů, nedám dopustit na domácí českou kuchyni.

Dívka č. 5 SANDRA KREJSOVÁ

Věk:18
Město / obec:Liberec
Motto:Buď tím, kým chceš být.
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Jmenuji se Sandra Krejsová, je mi 18 let a žiji v Liberci, kde také třetím rokem studuji Obchodní akademii. Jsem přátelská, cílevědomá a smysl pro humor mi také nechybí.

Ráda cestuji a ve volném čase se věnuji sportu (např. in-line, lyžování, jízda na kole). Svůj volný čas ráda trávím s rodinou, přáteli a mým přítelem. Občas také něco uvařím a upeču. Mezi má oblíbená jídla patří především saláty a můj nejoblíbenější je „Caesar salát“. Nejraději odpočívám ve svém pokoji, kde si občas přečtu nějakou knihu. Mezi mé oblíbené patří především trilogie „Fifty Shades“, u které mě nejvíce zaujal děj, který rozhodně není nudný. Protože také ráda chodím do kina, chtěla bych zmínit svůj oblíbený film, kterým je 2. díl trilogie Hunger Games. Mým životním cílem je vystudovat střední a vysokou školu. Mým velkým snem již odmalička je uspět ve světě modelingu a být jednou tak úspěšná, jako můj velký vzor Adriana Lima.

Dívka č. 6 KATEŘINA BURDYSOVÁ

Věk:20
Město / obec:Jítrava
Motto:Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, aby to mohl uskutečnit.
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Jmenuji se Kateřina Burdysová. Je mi 20 let a jsem z Liberce. Mezi mé zájmy patří koně, modeling a také sport, a to hlavně proto, že mě k němu od malička vedli moji rodiče. Pod jejich vedením jsem se naučila základům tenisu, který jsem hrála nakonec závodně. Mezi další moje sporty patřil florbal a nakonec lední hokej. Když jsem neměla trénink nebo zápas, rodiče mě vždy našli na farmě plné zvířat, kde jsem měla druhý domov. Ve 14 letech jsem se začala věnovat aktivně modelingu, kde jsem našla další svou zálibu, a tím je cestování. Na cestování mám nejraději poznávání nových lidí, kultur, přírody, zážitků, ale ten největší je, když se vrátím domů a do náruče mi padnou moji dva bráškové, se kterými trávím nejraději každou volnou chvíli, co mám.

Jaká je má oblíbená kniha a proč? Miluji čtení, takže jsem přečetla už spoustu knih a vybrat z nich jednu, je velice těžké, ale přeci jedna kniha, kterou si beru kamkoliv, a přečetla jsem jí nejmíň 100x, se jmenuje: Miluj svůj život od Louise L. Hay. Tato kniha mě naučila spoustu věcí, jako radovat se z každé maličkosti, trávit volné chvíle s lidmi, které miluji. Díky této knize jsem pochopila jedno základní pravidlo: Dej a bude ti dáno, přej a bude ti přáno.

Můj oblíbený film je Forrest Gump. Chtěla bych nalézt stejnou sílu, vůli a chuť do života, jakou měl on.

Osoba, kterou obdivuji? Jednoznačně topmodelka Petra Němcová. Vždy jsem měla přání, se s ní setkat. Tento sen se mi splnil na jedné akci v Praze. Nejenom, že je to pro mě opravdu topmodelka, je to i velice příjemná a milá žena se srdcem na pravém místě.

Životní cíl? Věřím v to, že budu obklopena svou rodinou, báječnými lidmi a kolem mě se budou dít jen samé příjemné věci.

Moje ideální místo k odpočinku je na rozkvetlé louce plné pampelišek s mou rodinou, prima lidmi a termoskou plnou kávy.

Jídlo, kterému nikdy neodolám, je třeba kachna s červeným zelím, bramborovým knedlíkem a jako zákusek jahodové knedlíky s tvarohem.

Dívka č. 7 DARINA ŤUKALOVÁ

Věk:18
Město / obec:Smržovka
Oblíbená kniha:Nemám oblíbenou knihu. Nemám moc času a knížek jsem moc nepřečetla.
Oblíbený film:Správci osudu - velmi mě zaujal. Líbí se mi, jak mě tenhle film dokázal donutit k zamyšlení, jestli jde vážně v životě o náhodu, nebo osud. Nebo snad jestli je vážně někdo, kdo nám určuje kroky a má s námi určité plány?
Osobnost, kterou obdivuji:Cara Delevingne - Divoška a rebelka, jen ne ta klasická, nenápadná, zakřiknutá holčička. Má své nespoutané charisma, které ještě často podtrhává svými osobitými grimasami. Je sama sebou, je blázen a tím vším je originální. V něčem se v ní vidím.
Životní cíl:Můj životní cíl je, abych měla skvělou práci, která mě bude naplňovat. Chtěla bych pomáhat lidem, kteří to potřebují. Ráda bych pomohla dětem v Africe.
Ideální místo k odpočinku:Má postel.
Oblíbené jídlo:Kuře na paprice.
Motto:„Věř, běž a dokážeš.“ „Vzdát se je horší, než být poslední.“ „Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Jmenuji se Darina Ťukalová. Je mi 17 let a bydlím na Smržovce. V 5 letech jsem začínala s moderní gymnastikou, ale více se mi líbil tanec. Proto jsem po roce začala chodit do taneční školy X-Dance na tréninky hip hopu, který mě baví dodnes. Na základní škole jsem chodila do sportovní třídy - věnovala jsem se atletice (překážky, skok o tyči). Nyní navštěvuji střední školu uměleckořemeslnou, obor - Fashion design.

Odmalinka jsem smíšek, rozdávám smích a radost všude, kde můžu. Ostatní říkají, že mě je všude plno. Jsem velmi přátelská, ale některé osoby si umím držet pěkně od těla. Také jsem velmi upřímná. Když se mi něco nelíbí, nebojím se ozvat. Nebojím se říct, že jsem i náladová. Velmi ráda pomáhám ostatním. Vždy, když je to v mých silách, tak pomůžu. Ze všeho nejradši mám své přátelé a hlavně rodinu - mamku, která mi je největší oporou.

Dívka č. 8 TEREZA KOTYZOVÁ

Věk:22
Město / obec:Liberec
Oblíbená kniha:Knih po dobu studia na medicíně přečtu až dost, proto volný čas trávím raději sportem nebo jinou zábavou.
Oblíbený film:Hříšný tanec – už od dětství mám ráda kombinaci léta, romantiky, tance a líbí se mi i herecké obsazení filmu.
Osobnost, kterou obdivuji:Můj obdiv patří všem lidem, kteří dosáhli v životě svého cíle, jak v kariéře, tak v osobním životě.
Životní cíl:Aktuálně chci dokončit studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a stát se kvalitní zubařkou.
Ideální místo k odpočinku:Na pláži u moře.
Oblíbené jídlo:Obalované houbové řízky s bramborovou kaší.
Motto:Rozjedeme to…….ŽIVOTE……. na plný obrátky!
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Pocházím z Liberce. Nyní studuji 3. rokem na Karlově univerzitě v Praze, obor Zubní lékařství, což byl můj životní sen již od dětství. Ve svém volném čase se aktivně věnuje golfu, modelingu, tanci, squashi, ale také si ráda zahraji tenis nebo volejbal.

Ráda cestuji a poznávám cizí země. Loni to byla Dominikánská republika, kterou jsem si zamilovala hlavně díky nádhernému karibskému pobřeží a místním obyvatelům. Před třemi roky jsem strávila několik měsíců v USA, kde jsem si zdokonalovala angličtinu a zároveň hru golfu na tamějších hřištích.

Dívka č. 9 MARTA DZJUBAKOVÁ

Věk:23
Město / obec:Český Dub
Motto:Štěstí přeje připraveným!
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Od roku 2000 žiji se svými rodiči v krásném místě na světě, v Podještědí. Odmalička mě zajímaly všechny možné kroužky ve škole, jaké vůbec byly. Od gymnastiky a malování po klavír, tanec a jazyky. Po základní škole jsem stále nevěděla, kým chci být, proto jsem volila Gymnázium Jeronýmova v Liberci, které mi dalo hodně obzorů do života. Po těžkém rozhodování jsem zvolila vysokou školu: Policejní akademii ČR v Praze, kde příští rok bych už měla získat titul magistra. V roce 2013 jsem si přidala další vysokou školu, již druhým rokem proto studuji Právnickou fakultu UK v Praze. Zabývám se také správou financí na pozici obchodní vedoucí. Studijní povinnosti mě časově zatěžují, přesto se snažím věnovat zálibám jako je břišní tanec a vaření. Ráda cestuji, čtu, miluji módu a vše, co je s ní spojeno.

Moje oblíbena kniha je Bible. I když jsem přečetla spoustu krásných, nezapomenutelných knih, tato je v něčem zvláštní, vždy v ní objevím něco nového, pomáhá mi vysvětlit důležité věci a přivádí mě na skvělé myšlenky.

Můj oblíbený film je: Život je krásný – francouzský film o neuvěřitelné síle osobnosti člověka za druhé světové války, který dokázal svému malému synovi vysvětlit pobyt v koncentračním táboře jako hru a tím mu zachránil život.

Osobnost, kterou obdivuji, je Nelson Mandela. Fascinuje mě svým životem a uměním odpouštět. Chtěla bych dokázat také tak silné a významné věci jako on a pomoct lidem k usmíření.

Můj životní cíl je jednoduchý: mít perfektní život . Je s tím ale spojena spousta nejednoduchých věcí, které chci ještě dokázat. Dostudovat, pracovat v oboru, který mě bude naplňovat, kde bych se mohla realizovat, pomáhat lidem, cítit, že jsem světu prospěšná. Dále bych chtěla mít firmu na výrobu oblečení, útulek pro psy a dům snů. A hlavně samozřejmě zdravou rodinu.

Ideální místo k odpočinku by mohla být Francouzská Polynésie – ostrovy Bora Bora po boku mého přítele. Také nepohrdnu vířivkami v Aqua Palace Praha a domácím krbem s praskajícím dřevem.

Nejoblíbenější jídlo spadá do skupiny italské kuchyně, miluji pizzy, lasagne, saláty s mořskými plody atd. A jelikož pocházím z Východu, zbožňuji zejména bramborové pirožky a boršč.

Dívka č. 10 NIKOL ČERVINKOVÁ

Věk:18
Město / obec:Turnov
Oblíbená kniha:Nejraději čtu knihy o životě slavných osobností a příběhy podle skutečných událostí. V poslední době na mne nejvíce zapůsobila kniha Květ pouště.
Oblíbený film:Žádný film bych nechtěla upřednostňovat, ale nedám dopustit na české pohádky a komedie. Vždy si u nich odpočinu, načerpám potřebnou energii.
Osobnost, kterou obdivuji:Osobnosti, které obdivuji, jsou ty, které i přes to, že jsou úspěšné a v životě mnoho dokázaly, nemyslí jen na sebe a věnují se různým charitativním projektům. K mým nejoblíbenějším patří Tereza Maxová, které není lhostejný život dětí v dětských domovech.
Životní cíl:Můj životní cíl je studovat muzikálové herectví. Vím, že prosadit se v tomto oboru je velmi těžké, ale chtěla bych to alespoň zkusit, protože sny se mohou často změnit ve skutečnost.
Ideální místo k odpočinku:Jako ideální místo k odpočinku vidím pláž u moře nebo lehátko u bazénu. Lenošit však nedokáži dlouho a pak k relaxaci vyhledávám různé sportovní aktivity.
Oblíbené jídlo:Jídlo patří mezi mé oblíbené činnosti. Mimo hub, rajčat a koprové omáčky sním vše. Nejraději mám kuřecí řízky s bramborovým salátem.
Motto:Inteligentní žena se nespoléhá jen na svou krásu.
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Jmenuji se Nikol Červinková a narodila jsem se před 18 lety v Turnově, kde žiji do současnosti. Jsem temperamentní, přátelská, veselá, ale někdy i velmi tvrdohlavá. Studuji Střední pedagogickou školu v Nové Pace. Vybrala jsem si ji proto, že zde mohu uplatnit a rozvíjet své koníčky, kterými jsou již od dětských let hudba, tanec, divadlo a sport. Volný čas věnuji rodině, přátelům a fotbalu.

Dívka č. 11 VERONIKA KRYCNAROVÁ

Věk:19
Město / obec:Liberec
Oblíbená kniha:Nejradši mám knihu s názvem Secret/Tajemství. A to proto, že příběhy vyprávějí lidé ze svých skutečných zážitků.
Oblíbený film:Můj nejoblíbenější film, je určitě Nedotknutelní. Film vypraví o skutečné události, kde je možné skoro všechno, i když jste upoután na invalidní vozík.
Osobnost, kterou obdivuji:Obdivuji Oprah Winfrey za to, jak pomáhá a bojuje za druhé.
Životní cíl:Jeden z mých životních cílů je, se dostat na obálku Vogue. A další: Za pár let mít velkou rodinu.
Ideální místo k odpočinku:Ideální místo je pro mě v houpací síti.
Oblíbené jídlo:Nejradši mám Gnocchi s kuřecím masem, špenátem ve smetaně.
Motto:Nedělej druhým to, co sám nemáš rád.
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Jmenuji se Veronika Krycnarová. Narodila jsem se roku 1994 v Jablonci nad Nisou, kde jsem žila do svých sedmi let. V Jablonci jsem vyrostla takřka řečeno s "raketou v ruce". Od mala jsem hrála tenis. Moje tenisová kariéra zanikla v době, kdy jsme se s mamkou přestěhovaly do Liberce a odtud bylo poněkud těžší dojíždět na tréninky. Po čase jsem se začala věnovat atletice. Moje atletická dráha se zdála být úspěšná - jako sprinterka jsem vyhrála dvě zlaté medaile na Mistrovství České republiky a mnohá další ocenění.

V dalším roce mě oslovila modelingová agentura a můj život a styl nabral otáčky. Vydala jsem se cestou modelky, což bylo mým snem. Poprvé jsem odcestovala v šestnácti letech, a to do Milana, kde jsem nafotila mnoho fotek a získala spoustu zkušeností. V životě mě potkalo mnoho dobrých i špatných věcí, ale nikdy nelituji ničeho, co jsem udělala. Přece jenom jsme lidé a chybami se člověk učí.

Dívka č. 12 VERONIKA LANGROVÁ

Věk:19
Město / obec:Liberec
Oblíbená kniha:Dívčí orchestr (Fania Fénelon) – na této knize mě nejvíce zaujalo působivé svědectví autorky, která byla pianistkou v dívčím orchestru v koncentračním táboře Osvětim - Březinka. Toto dílo mi ukázalo, že je dobré rozvíjet své znalosti a talent, nikdy nevíte, kdy vám to může zachránit život.
Oblíbený film:Lolita - spojení kontroverzního námětu (starší muž - nezletilá dívka) spisovatele Vladimira Nabokova a talentu mého nejoblíbenějšího režiséra Stenleyho Kubricka vytvořilo nevšední a působivý zážitek.
Osobnost, kterou obdivuji:Helena Třeštíková (režisérka, dokumentaristka). Za její odvahu, trpělivost a výborné zpracování časosběrných dokumentů, jako jsou Manželské etudy, Katka, René, Marcela atd., jsem se stala její velkou obdivovatelkou. Líbí se mi, že i přes své mnohdy negativní zkušenosti během natáčení nikdy neztratila víru v člověka.
Životní cíl:Můj životní cíl je nemít všechny vejce v jednom košíku. Mít dobrou práci, rodinu a přátelé – nevsadit jen na jednu kartu.
Ideální místo k odpočinku:Postel, jelikož pro tento účel byla stvořena.
Oblíbené jídlo:Svíčková na smetaně.
Motto:Na konci i toho nejtemnějšího tunelu je vždycky světlo.
Zaslat hlas
 
Charakteristika sama sebe:

Jmenuji se Veronika Langrová, je mi 19 let a studuji prvním rokem na Technické univerzitě v Liberci obory Český jazyk a Španělský jazyk. Pocházím z velké rodiny, jsem nejmladší z pěti sourozenců. Baví mě jazyky a řídím se příslovím: „Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem.“ Mezi mé největší koníčky patří sport, zejména tenis. Mám radost ze života.

 
7.4.2014 0:48:29 | ernest
REKLAMA
 
PARTNEŘI
LIBEREC Pytloun logo partner LIBEREC Bílí Tygři logo 120x60 LIBEREC | HOTEL ARÉNALIBEREC | ZOO LIBERECLIBEREC | KULTURNÍ CENTRUM 101010LIBEREC | IQLANDIALIBEREC | FC SLOVAN LIBEREC
Liberec mě baví - informace o Liberci, z Liberce pro Liberečany [ Nastavit jako domovskou stránku ]
Liberec mě baví © 2016   [ O nás ]  [ CENÍK | Obchodní podmínky ]  [ BLOG | Liberec mě baví ]  [ Kontakt ]  [ Autorská práva ]  [ Přihlášení ]   [ Redakční systém ]
load